سلامت نیوز: برای هر کاری بستر مناسبی لازم است و برای خوب درس خواندن در خانه نیز باید محیط خانه مناسب باشد. برای آماده کردن محیط خانه‌تان به این 6 نکته توجه کنید:. 1. فضای فیزیکی:. از لحاظ فیزیکی درس خواندن باید در مکان‌ و جای مخصوصی انجام شود. اگر امکان این‌که یک اتاق ویژه دانش‌آموز در نظر گرفته شود، وجود داشته باشد، باید فضایی را در خانه مهیا کرد که محل رفت و آمد زیاد نباشد. مادر یک خانواده با مدیریت صحیح خود باید فضای کوچکی را برای انجام تکالیف فرزند در نظر بگیرد. 2. نظارت:. نظارت سه ...

سلامت نیوز: برای هر کاری بستر مناسبی لازم است و برای خوب درس خواندن در خانه نیز باید محیط خانه مناسب باشد. برای آماده کردن محیط خانه‌تان به این 6 نکته توجه کنید:

 

 

1. فضای فیزیکی:

از لحاظ فیزیکی درس خواندن باید در مکان‌ و جای مخصوصی انجام شود. اگر امکان این‌که یک اتاق ویژه دانش‌آموز در نظر گرفته شود، وجود داشته باشد، باید فضایی را در خانه مهیا کرد که محل رفت و آمد زیاد نباشد. مادر یک خانواده با مدیریت صحیح خود باید فضای کوچکی را برای انجام تکالیف فرزند در نظر بگیرد.

 

 

2. نظارت:

نظارت سهم مهمی در تحصیل کودک دارد که این نقش متعلق به مادر خانواده است. مادران کودکان دبستانی موظف هستند که بر انجام تکالیف فرزند خود نظارت داشته باشد.

 

 

3. رفتارهای والدین:

محیط خانه باید خالی از تشنج، درگیری و کشمش باشد تا بچه‌ها بتوانند به راحتی درس بخوانند. محیطی که مدام در آن مشاجره والدین وجود دارد، سبب‌ آسیب روان کودکان شده و مانع از پیشرفت تحصیلی فرزندان می‌شود.

 

 

4.تفریحات برنامه‌ریزی‌شده:

والدین باید با برنامه‌ریزی مناسب، تفریحات و مهمانی‌ها را محدود کرده و ساعت خواب کودکان را تنظیم کنند. بازی‌ها و سرگرمی‌های کودکان نیز باید با برنامه‌ریزی باشد. این طور نباشد که کودک تا هر وقت و هر اندازه که خواست به انواع بازی‌ها و دیدن برنامه‌های تلویزیونی بپردازد. تفریح و بازی کودک باید پس از انجام تکالیف مدرسه باشد و پرداختن به بازی‌های مورد علاقه او باید در آخر هفته انجام شود.

 

 

5. شام سروقت:

در برخی خانواده‌ها پدر دیر وقت به منزل می‌آید و بچه‌ها تا پاسی از شب سرگردان و بی‌برنامه غذا می‌خورند. بهتر است در سال تحصیلی مادر طوری برنامه بچیند که بچه‌ها س�� ساعت مشخصی شام بخورند و سر وقت معینی بخوابند چون خوردن دیر وقت شام سنگین سبب اختلال خواب شده و این موجب کاهش دقت و تمرکز دانش‌آموزان در روز بعد می‌شود.

 

6. حمایت عاطفی:

حمایت عاطفی والدین و حفظ آرامش خانواده در روحیه کودک و تحصیل او بسیار تاثیرگذار است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه