حکیم باشی: امروزه زندگی ماشینی، نداشتن تحرک کافی و نوع تغذیه باعث افزایش چاقی در بین افراد جامعه شده است که تحقیقات نشان می‌دهد عارضه چاقی با نازایی رابطه مستقیم داشته و افراد چاق بیشتر دچار نازایی می‌شوند. چاقی علاوه بر ایجاد کلسترول بالا و چربی خون در فرد، مشکلات هورمونی و اختلالات تخمدان و در نتیجه موجب نازایی در بسیاری از افراد می‌شود. اختلالات تخمدانی که در افراد چاق بیشتر دیده می‌شود، گاه منجر به کیست‌های ریزتخمدان و یا پلی کیستیک می‌شود، همچنین هورمون استروژن را نیز دچار مشکل می‌کند ...

حکیم باشی: امروزه زندگی ماشینی، نداشتن تحرک کافی و نوع تغذیه باعث افزایش چاقی در بین افراد جامعه شده است که تحقیقات نشان می‌دهد عارضه چاقی با نازایی رابطه مستقیم داشته و افراد چاق بیشتر دچار نازایی می‌شوند.
 
افراد چاق در معرض نازایی هستند - تصویر 1
 
چاقی علاوه بر ایجاد کلسترول بالا و چربی خون در فرد، مشکلات هورمونی و اختلالات تخمدان و در نتیجه موجب نازایی در بسیاری از افراد می‌شود.
 
اختلالات تخمدانی که در افراد چاق بیشتر دیده می‌شود، گاه منجر به کیست‌های ریزتخمدان و یا پلی کیستیک می‌شود، همچنین هورمون استروژن را نیز دچار مشکل می‌کند به طور کلی چاقی با ایجاد یاس و ناامیدی فرد را به سمت افسردگی پیش می‌برد.
 
عقیمی یا نازایی در اثر چاقی در مواردی موقتی است و با رژیم‌های غذایی مناسب، تحرک و داروهای خاص تحت نظر پزشک متخصص درمان می‌شود و به حالت عادی خود باز می گردد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه