تخمدان پرکیست، نازایی می آورد؟

تخمدان پرکیست، نازایی می آورد؟
ایسنا: یك متخصص زنان و زایمان گفت: سندرم تخمدان پركیست شایع ترین علت نازایی است كه در تبریز شیوع بالایی دارد و حدود ۲۵ درصد از علل نازایی را تشكیل می دهد.
 
دكتر لیدا حیدری با اعلام این مطلب، افزود: سندرم تخمدان پركیست یا همان «PCO» به صورت مشخص زنان را در دهه سوم زندگی گرفتار می كند.
 
به گفته وی، این سندرم امروزه در بین دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله نیز شیوع پیدا كرده و علایم این بیماری شامل اختلالات غددی ثانویه، عدم تخمك گذاری، چاقی قبل از قاعده شدن اولیه، افزایش رشد موهای زاید، درد مزمن لگن، افزایش جوش صورت، قطع قاعدگی بعد از قاعدگی های نرمال، بزرگی تخمدان ها و مهمتر از همه نازایی می باشد.
 
وی افزود: سندرم تخمدان پركیست، ممكن است در زنانی كه برای باردار شدن دچار مشكل هستند، بارز شود. مهمترین علت این سندرم، تغییر سطوح هورمون ها در بدن است.
 
دكترحیدری تصریح كرد: زنانی كه در فامیل درجه یك خود به خصوص خواهرانی با این سندرم هستند، نسبت به ابتلاء مستعدترند.
 
این پزشك متخصص با بیان این مطلب كه تشخیص زودهنگام و درمان این سندرم می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری های قلبی را كاهش دهد، افزود: بیمارانی كه در مراحل ابتدایی این سندرم هستند و تمایل به باردار شدن دارند، می توانند از داروهای محرك تخمك گذاری برای باردار شدن استفاده كنند و جراحی آخرین روش انتخاباتی برای درمان است.
نازایی
تبریز
کیست
تخمدان
بیماری
ناباروری
جوش
صورت
موی زائد
قاعدگی
زایمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه