نی نی بان: آیا از بیماری کودکتان رنج می برید؟ ما در اینجا درمان‌هایی را برای حالت تهوع کودکان آورده‌ایم. تهوع در کودکان واقعا نگران کننده است اما خوشبختانه معمولا بی‌ضرر است و به سرعت رفع می‌شود. رایج‌ترین علت آن ویروس شکمی و مسمومیت غذایی است. نشانه‌های کم آبی بدن کودکان. یکی از چیزهایی که شما باید به آن توجه کنید، کم آبی بدن کودکتان است که ممکن است نتیجه استفراغ‌های مکرر او باشد. کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند بنابراین اگر یکی از نشانه‌های زیر را در کودک ...

نی نی بان: آیا از بیماری کودکتان رنج می برید؟ ما در اینجا درمان‌هایی را برای حالت تهوع کودکان آورده‌ایم.

 

تهوع در کودکان واقعا نگران کننده است اما خوشبختانه معمولا بی‌ضرر است و به سرعت رفع می‌شود. رایج‌ترین علت آن ویروس شکمی و مسمومیت غذایی است.

 

تهوع کودک را چگونه درمان کنیم؟ - تصویر 1

 

نشانه‌های کم آبی بدن کودکان

 

یکی از چیزهایی که شما باید به آن توجه کنید، کم آبی بدن کودکتان است که ممکن است نتیجه استفراغ‌های مکرر او باشد. کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند بنابراین اگر یکی از نشانه‌های زیر را در کودکتان مشاهده کردید، با پزشک او تماس بگیرید: خستگی، گریه بدون اشک، چشم‌های گود افتاده، سردی پوست و کاهش ادرار.

 

برای جلوگیری از بی‌آبی بدن کودکان، مصرف مایعات او را کنترل کنید.

 

روش‌های درمان:

 

نوشیدنی‌های ورزشی

 

نوشیدنی‌های ورزشی را هر چند دقیقه یک بار به اندازه یک قاشق چای خوری به او دهید تا مقداری از آب از دست رفته بدن او را جبران کند. سپس هنگامی که تهوع کودکتان از بین رفت، می‌توانید به او یک لیوان از آن را بدهید.

 

مایعات

 

اگر چند ساعت از آخرین تهوع کودکتان گذشت، می‌توانید به او مایعاتی به جز شیر دهید. به عنوان مثال آبگوشت یا آب سیب.

 

دارو

 

داروهای زیادی برای جلوگیری از تهوع وجود دارد اما بهتر است اگر دلیل تهوع کودکتان ویروسی است، از دادن دارو به او خودداری کنید.

 

زنجبیل

 

زنجبیل یکی از بهترین موادی است که از تهوع جلوگیری می‌کند و برای کودکان بالای 2 سال توصیه می‌شود. قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید.

 

طب سنتی

 

این روشی برای کاهش تهو�� است. کافی است انگشت خود را بین دو تاندون مچ‌تان قرار و فشار دهید.

 

حال شما می‌دانید که در مقابل تهوع کودکتان چگونه برخورد کنید. اما به خاطر داشته باشید که در هر شرایطی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه