نی نی بان: با وجود تعداد زیادی از لباس‌های زیبا و پر زرق و برق که این روزها در دسترس‌اند، شاید فکر کنید که خرید لباس برای کودک‌تان کاری آسان باشد. اما چگونه می‌توانید انتخابی درست داشته باشید؟ ما شما را در این راه یاری خواهیم کرد. · سعی نکنید در خرید لباس کودک‌تان زیاده‌روی کنید، به‌خصوص در مورد فرزند اول‌تان. از سویی دیگران به شما لباس‌‌های کودکان‌شان را که دیگر به آن‌ها احتیاجی ندارند، می‌دهند و از سوی دیگر کودک شما به سرعت رشد می‌کند، بنابراین شما نمی‌توانید از همه این لباس‌ها استفاده ...

نی نی بان: با وجود تعداد زیادی از لباس‌های زیبا و پر زرق و برق که این روزها در دسترس‌اند، شاید فکر کنید که خرید لباس برای کودک‌تان کاری آسان باشد. اما چگونه می‌توانید انتخابی درست داشته باشید؟ ما شما را در این راه یاری خواهیم کرد.

 

خرید لباس برای نوزاد، به چه نکاتی دقت کنید؟ - تصویر 1

 

·        سعی نکنید در خرید لباس کودک‌تان زیاده‌روی کنید، به‌خصوص در مورد فرزند اول‌تان. از سویی دیگران به شما لباس‌‌های کودکان‌شان را که دیگر به آن‌ها احتیاجی ندارند، می‌دهند و از سوی دیگر کودک شما به سرعت رشد می‌کند، بنابراین شما نمی‌توانید از همه این لباس‌ها استفاده کنید.

·        برای کودکانی که اندامی ریز دارند، لباس‌های ساده و بدون تزیین تهیه کنید. سادگی زیباست.

·        از لباس‌هایی با یقه، کمربند‌ و سگک‌های بزرگ اجتناب کنید.  لباس‌هایی که از پشت بسته می‌شوند به پشت کودک آسیب می‌رسانند.

·        به فصلی که کودک شما در آن به دنیا خواهد آمد توجه کنید. چه فصلی است؟ شاید کودک شما به زیرپوش یا جوراب احتیاجی نداشته باشد.

·        به خاطر بسپارید که در هوای سرد، بیشتر اوقات پتویی به دور کودک‌تان پیچیده شده، به‌خصوص زمانی که تازه متولد شده‌ است، بنابراین برای تهیه لباس‌های فانتزی نگران نباشید.

·        هنگامی که کودکان بزرگ می‌شوند و شروع به خزید�� و راه رفتن می‌کنند، بهتر است از نرمه (لباس‌های زیردکمه‌دار) استفاده کنید زیرا برای تعویض پوشک راحت‌تر از تن‌شان در می‌آید. اگرچه دکمه‌های نرمه مدام در حال باز شدن است و شما باید وقت زیادی را صرف بستن آن‌ها کنید.

·        بسیاری از مدل‌های قدیمی ژاکت‌های پشمی واقعا آزار دهنده‌اند زیرا به سختی به تن کودک می‌روند. ممکن است شما  تعداد زیادی از آن‌ها را بخرید اما نتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

·        لباس‌های تیره رنگ نخرید. آن‌ها بزاق دهان کودک را، که به روی لباس‌اش ریخته، بیشتر نشان می‌دهند.

·        از لباس‌های سرهمی استفاده کنید که گرم و راحت هستند و به آسانی پوشیده می‌شوند.

·        سعی کنید سرهمی‌هایی که شلوار نیز دارند نخرید زیرا قد کودک شما به سرعت رشد می‌کند و پاهایش دیگر در آن جای نمی‌گیرد.

·        تعداد زیادی پیش‌بند تهیه کنید.

·        تعداد زیادی از لباس‌های سرهمی برای نوزاد خود تهیه کنید. در این صورت کمرهای کشی لباس، کمر  ظریف او را اذیت نخواهد کرد.

·        پوشاندن جوراب به پای کودک کاری بیهوده است. بهتر است از کفش‌های راحتی استفاده کنید که دور قوزک پای او را نیز می‌پوشاند. بیشتر کودکان سعی می‌کنند پاهایشان را از جوراب بیرون بیاورند بنابراین هر چیز گشاد برای پاهای او بیهوده است.

·        یک جفت کلاه نرم و گرم برای کودک تازه متولد شده لازم است. توجه کنید که دوخت داخل کلاه آزاردهنده یا پارچه داخلی آن زبر نباشد. امروزه کلاه‌‌های بسیاری وجود دارند که گرم و راحت هستند. کودک شما خوش‌شانس خواهد بود اگر شما بافنده‌ای ماهر هستید.

·        ژاکت‌های پشمی خوب‌اند اما بیشتر آن‌ها کوچک هستند و به سختی به تن کودک می‌روند.

·        جلیقه‌های زیپ‌دار، پشمی و نرم، انتخاب خوبی برای روزهای سرد زمستان هستند.

·        سرهمی‌های آستین بلند یا کوتاه، واقعا برای زیر شلوار بلند مناسب‌اند. در این صورت شما نگران نخواهید بود که بلوز کودک‌تان جمع شود و بالا رود و شکم‌اش سرما بخورد.

·        کلاه‌هایی بخرید که دور سر کودک بسته می‌شوند. کودکان نمی‌گذارند کلاهی روی سرشان بماند و مدام آن‌ها را از سر بیرون می‌آورند. بنابراین به دنبال کلاه‌هایی باشید که با بندی زیر چانه بسته می‌شوند.

·        هر چه زودتر کودک‌تان از کلاه و عینک آفتابی استفاده کند، بهتر است. نه تنها این یک عادت خوب است که بعدها نیز استفاده از آن‌ها برایش آسان‌تر خواهد بود.

·        استفاده از کیسه‌های خواب برای کودکان خوب است. در این صورت او پتو را کنار نمی‌زند و سردش نمی‌شود. کیسه‌ خواب او را گرم نگه می‌دارد و باعث می‌شود بیشتر بخوابد.

·        تا 1 سالگی از خرید کفش خودداری کنید زیرا کودک آن‌ها را از پایش در خواهد آورد. بهتر است بدون کفش راه برود.

·        هنگام بیرون رفتن از منزل 2 یا 3 دست لباس برای کودک‌تان به همراه داشته باشید تا در مواقعی که لباس او لک یا کثیف شد، آن را عوض کنید.

·        لباس‌های کش‌دار بهتر از لباس‌های گره‌ای هستند.

·        تمام پیشنهادهای لباسی که اطرافیان‌تان به شما می‌دهند را قبول کنید و آن‌هایی را که واقعا احتیاج ندارید به فروشگاه خیریه بدهید.

·        گاهی لباس‌های ارزان پس از یکبار شستن، شکل خود را از دست می‌دهند بنابراین در انتخاب جنس پارچه نیز دقت کنید و آن‌هایی را انتخاب کنید که کیفیت بهتری دارند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه