باشگاه خبرنگاران: نوزادان مثل شما نیستند که بتوانید هر لباس شیکی برای آن‌ها بخرید به هوای این که حتما در آن راحت خواهند بود و تحملش می‌کنند. تحمل بچه‌ها به اندازه شما نیست به همین دلیل زیبایی لباس آخرین فاکتور انتخاب آن است. قبل از این که به زیبایی لباسی که برای فرزندتان می‌خرید توجه کنید، باید نکات سلامت آن را درنظر بگیرید. لباس نوزاد. به خاطر پوست حساس و لطیف نوزادان در این سن باید به جنس لباس دقت کنید. لباس نوزادان باید حتما نخی باشد و ایجاد حساسیت نکند. زیاد دربند قیمت پایین لباس نوزا ...

باشگاه خبرنگاران:  نوزادان مثل شما نیستند كه بتوانید هر لباس شیكی برای آن‌ها بخرید به هوای این كه حتما در آن راحت خواهند بود و تحملش می‌كنند. تحمل بچه‌ها به اندازه شما نیست به همین دلیل زیبایی لباس آخرین فاكتور انتخاب آن است. قبل از این كه به زیبایی لباسی كه برای فرزندتان می‌خرید توجه كنید، باید نكات سلامت آن را درنظر بگیرید.

 

خرید لباس نوزاد، نکات کلیدی برای پدرها و مادرها - تصویر 1


لباس نوزاد

  • به خاطر پوست حساس و لطیف نوزادان در این سن باید به جنس لباس دقت كنید.لباس نوزادان باید حتما نخی باشد و ایجاد حساسیت نكند.زیاد دربند قیمت پایین لباس نوزاد نباشید.در این  سن به دلیل سلامت كودک حتما باید برای بچه، لباس با جنس خوب بخرید.برای خرید لباس نوزاد خوب هم ناچارید هزینه بالایی بپردازید.

 

  • لباس نوزادتان را طوری انتخاب کنید و به او بپوشانید که عرق نکند. از گرم نگه‌داشتن بیش از حد نوزادتان با لباس خودداری کرده و به دمای اتاق و دمای بدن نوزادتان توجه کنید.زیر پیراهنی برای سلامت بدن نوزادتان خوب است، علاوه بر این‌که از پوست نوزادتان در مقابل درزهای بلوز یا دگمه‌های آن محافظت می‌کند، در صورت دگمه‌ای بودن آن نیز پوشش دهی مناسبی از بدن نوزادتان دارد.

 

  • همچنین بهترین دمای بدن نوزاد در زیر بغل 36.5 درجه است و باید دمای اتاق او را 24 الی 25 د��جه تنظیم کنید ولی اگر نوزاد شما زیر دو کیلوگرم وزن دارد، دمای مناسب اتاق 26 الی 27 درجه است.

 

  • لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که از الیاف نرم بافته شده باشند و در ناحیه‌ یقه و مچ‌های دست و پای آن از کش‌دوزی یا کشبافت‌های سفت و محکم استفاده نشده باشد.

 

  • لباس نوزاد نباید دكمه، زیپ یا اضافاتی داشته باشد كه باعث آزار بچه شود. قبل از خرید راحتی درزهای لباس را هم چک كنید.دكمه‌های لباس نوزاد باید چفتی و ظریف باشند.لباس نوزاد باید به اندازه كافی دكمه داشته باشد تا بتوانید آن را به راحتی به تن او بپوشانید یا درآورید.

 

  • لباس‌های نوزاد كه جلوی آن‌ها دكمه دارد بهتر از لباس‌هایی است كه دكمه آن‌ها پشت لباس است.

 

  • لباس نوزاد نباید به تن او بچسبد. لباس چسبان یا شلوار تنگ، نوزاد را اذیت می‌كند. یقه، كشباف‌های سردست یا مچ پای نوزاد نباید تنگ باشد. لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب كنید.

 

  • لباس گرم بچه را مریض خواهد كرد. پزشكان می‌گویند لباس نوزاد باید فقط یک لایه از لباسی كه شما می‌پوشید بیشتر باشد. بهتر است حتما به نوزاد زیرپوش بپوشانید تا هم گرم بماند و هم دكمه لباس رویی او را آزار ندهد.اگر فرزند اولتان است و هنوز در آغوش گرفتن نوزاد برایتان سخت است، بهتر است بادی یا لباس‌هایی را انتخاب كنید كه زیر آن‌ها دكمه داشته باشد تا با بغل كردن، لباس نوزاد به هم نریزید.

 

  • برای این فصل باید برای نوزاد یک لباس زیر نیمه گرم و یک لباس روی گرم انتخاب كنید.به یک پتو كه نوزاد را موقع بیرون بردن در آن بپیچید هم نیاز دارید. كلاه را فراموش نكنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه