ایسنا: یک فوق تخصص نازایی گفت: از هر ۶ بارداری در زنان زیر ۳۵ سال، یک مورد آن سقط می شود که این میزان در زنان بالای ۴۰ سال به ۳ مورد در هر ۶بارداری می رسد. دکتر ساغر صالح پور، متخصص زنان و فلوشیپ ناباروری ادامه داد: میزان ناباروری در زنان زیر ۳۵ سال بین ۱۰ تا ۱۵درصد است در حالی که در سنین بالای ۳۵ سال به ۳۰ تا ۳۵درصد می رسد. این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: اختلالات کروموزومی در بارداری های زنان بالای ۴۰ سال به حدود ۳ برابر می رسد. عضو انجمن متخصصان ناباروری به مادران تو ...

ایسنا: یك فوق تخصص نازایی گفت: از هر ۶ بارداری در زنان زیر ۳۵ سال، یك مورد آن سقط می شود كه این میزان در زنان بالای ۴۰ سال به ۳ مورد در هر ۶بارداری می رسد.
 
خطرات بارداری در سنین بالای 35 سال - تصویر 1
 
دكتر ساغر صالح پور، متخصص زنان و فلوشیپ ناباروری ادامه داد: میزان ناباروری در زنان زیر ۳۵ سال بین ۱۰ تا ۱۵درصد است در حالی كه در سنین بالای ۳۵ سال به ۳۰ تا ۳۵درصد می رسد.
 
این دانشیار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اضافه كرد: اختلالات كروموزومی در بارداری های زنان بالای ۴۰ سال به حدود ۳ برابر می رسد.
 
عضو انجمن متخصصان ناباروری به مادران توصیه كرد كه در صورت تمایل به بچه دار شدن، بارداری را به تعویق نیندازند زیرا بارداری در سنین بالای ۳۵ مشكلات بسیاری دارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه