درمان پارگی رباط صلیبی زانو

ایسنا: پارگی رباط صلیبی(ACL) یکی از آسیب‌دیدگی‌های شایع در بین ورزشکاران است. اگر این آسیب‌دیدگی در سنین کم و قبل از بلوغ اتفاق بیفتد باید جدی گرفته شود و تحت درمان خاص قرار بگیرد. تا زمانی که استخوان‌های کودکان هنوز به طور کامل شکل نگرفته است (دختران تا 14 سال و پسران تا 16 سال) آسیب‌دیدگی رباط صلیبی (ACL) باید جدی گرفته شود و تحت مراقبت و درمان خاص باشد بدین ترتیب از مشکلات طولانی مدت جلوگیری می‌شود.

آسیب‌دیدگی رباط صلیبی در کودکان ورزشکار جدی است

طبق مقاله‌ای که در مجله آمریکایی آکادمی جراحی ارتوپد به چاپ رسیده است، پارگی رباط (ACL) در بین کودکان و نوجوانان بسیار کم اتفاق می‌افتد. با این وجود آمار این نوع آسیب‌دیدگی در این گروه سنی در حال افزایش است. برای جلوگیری از مشکلات در آینده به عنوان مثال پوکی استخوان زودرس، محققان سعی کرده‌اند تا راه‌های ویژه ای را با توجه به استخوان‌بندی بدن کودکان برای درمان پارگی (ACL) پیدا کنند.

توصیه‌های محققان
  •     کودکان باید توسط جراحان ارتوپدی که تخصص آنها در حوزه کودکان است، درمان یا عمل شوند.
  •     برای کودکانی که پارگی (ACL) آنها کمتر از 50% است، درمان‌های غیرجراحی به کار برود. این درمان‌ها عبارتند از: تغییر در حرکات، آتل، فیزیوتراپی و غیره.
  •     درمان به کمک جراحی باید در زمانی انجام شود که اسکلت بدن کامل شده و شکل گرفته باشد.درمان‌های غیرجراحی عبارتند از: تغییر در فعالیت‌ها، آتل‌بندی، فیزیوتراپی، حرکات کششی خاص و بازگشت تدریجی به فعالیت‌های خاص ورزشی.
  • دکتر فرانک می‌گوید: «راه‌ها و تکنیک‌های درمانی مفیدی برای ورزشکاران در سن پایین وجود دارد که برخی از آنها از راه جراحی نیز هستند که باعث می‌شوند فرد ثبات بدنی خود را بازیابد.»
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه