فلورنتینو پرس مدیرعامل باشگاه رئال مادرید اسپانیا طی نامه ای به باشگاه پرسپولیس تهران از علی پروین برای ساماندهی حضور رئال مادرید در ایران دعوت کرد به اسپانیا سفر کند.

در اواخر دی ماه سال 92 بود که محمد رویانیان با ارسال نامه‌ای به رییس باشگاه رئال‌مادرید خواستار برگزاری بازی دوستانه با این تیم اسپانیایی در سال 93 شد. پس از چند روز فلورنتینو پرس، رییس باشگاه مادریدی پاسخ این نامه را داد تا برای نخستین بار یکی از روسای تاریخ باشگاه رئال‌مادرید به یک باشگاه ایرانی به صورت رسمی نامه بنویسد.

انتشار خبر اعلام آمادگی پرس برای سفر به تهران اکثر فوتبال دوستان به ویژه هواداران پرسپولیس را خوشحال کرد. در عین حال خیلی از افراد برگزاری این بازی را غیرممکن می‌دانند و این طور فکر می‌کردند که همه ماجرا یک بازی رسانه‌ای از سوی رویانیان است و او می‌خواهد در روزهای پایانی مدیریتش در پرسپولیس برگ برنده‌ دیگری از خود رو کند.
چند روز بعد از آن ایسنا برای تایید این خبر با مدیر روابط عمومی باشگاه رئال تماس گرفت و آنتوینو گالیانیو نیز درگفت‌وگویی با ایسنا این مذاکره را تایید و ابراز امیدواری کرد که بتواند به همراه ستاره‌های رئال‌مادرید بعد از جام جهانی به ایران سفر کند. پس از رفتن رویانیان از پرسپولیس این موضوع کاملا رو به فراموشی بود تا این که مدیران این باشگاه تهرانی دوباره دست به کار شدند و این بار علی پروین در نامه‌ای رسمی به پرس اعلام آمادگی کرد که چهار نفر از نمایندگان پرسپولیس برای مذاکره با رئال مادرید به اسپانیا سفر کنند.
امروز 19 فروردین 1393 رییس باشگاه رئال‌مادرید بار دیگر پاسخ مدیرعامل پرسپولیس را به طور رسمی داد و ابراز تمایل کرد که نمایندگان پرسپولیس را برای مذاکره به مادرید دعوت کند.
 
فلورنتینوپرس مدیرعامل باشگاه رئال مادرید
 
متن نامه فلورنتینو پرس به علی پروین به این شرح است:
 
«خوشحال هستم به اطلاعتان برسانم در پاسخ به نامه‌ شما من و خوسه آنخل سانچس، مدیرفنی باشگاه خوشحال می‌شویم که در مادرید با شما دیدار داشته باشیم و درباره‌ بازی دوستانه بین پرسپولیس و رئال‌مادرید با هم بحث و تبادل نظر داشته باشیم. لطفا تاریخی را که تمایل دارید به مادرید سفر کنید، به ما اطلاع دهید تا این جلسه سازماندهی شود. منتظر شنیدن ��اسختان هستم.»
تصویر نامه
 
نامه مدیرعامل رئال مادرید به باشگاه پرسپولیس
 

 
رئال مادرید
 
کلمهٔ رئال در زبان اسپانیایی، به معنی «سلطنتی» است، این لقب را شاه آلفونسو سیزدهم در سال ۱۹۲۰ بر این تیم نهاد. همچنین در همان سال، شکل یک تاج نیز بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت.Real Madrid Club de Fútbol عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای باشگاه فوتبال مادرید پادشاهی می‌باشد.
آرم تیم رئال مادرید
 
تاریخ تاسیس: 6 مارس 1902 (112 سال) قبل و با نام ابتدایی باشگاه فوتبال مادرید
نام ورزشگاه: سانتیاگو برنابئو (گنجایش: 85,354)
مدیرعامل: فلورنتینو پرز
سرمربی: کارلو آنجلوتی
بهترین گلزن تاریخ باشگاه: رائول گونزالس
لقب ها: سفیدها ، خامه ای ها، قوهای سفید، کهکشانی ها ، کرکس ها ، وایکینگ ها ، اشباح
اولین ال کلاسیکو: در سال نیمه نهایی جام اسپانیا در 13 می 1902

 
پرسپولیس
 
باشگاه ورزشی پرسپولیس متعلق به «شرکت سی. آر. سی» در دی ماه سال ۱۳۴۲ به دست علی عبدُه در اوین و جاده قدیم شمیرانات بنیانگذاری شد. 
 
باشگاه پرسپولیس
 
تاریخ تاسیس: دی ماه 1342
نام ورزشگاه: آزادی تهران (گنجایش 90 هزار نفر)
مدیرعامل: علی پروین
سرمربی: علی دایی
لقب ها: ارتش سرخ ، سرخپوشان ، قرمزپوشان ،‌ سرخپوشان پایتخت
 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه