باشگاه خبرنگاران: اتاق کودک مکان خاص کودک شماست، پس باید کودکانه باشد. نوزادان و کودکان معمولاً از رنگ های شاد و تند با تضاد زیاد لذت می برند. آنها مکانی را دوست دارند که پر از انرژی، نور و حرکت باشد. حتماً دقت کرده اید که وقتی لباسی با رنگ های شاد و تند می پوشید کودک شما بیشتر به شما توجه می کند؟؟این دقیقاً سلیقه کودکانه است که متاسفانه والدین آن را نادیده می گیرند. شما معمولاً اتاق را با سلیقه خودتان تزئین می کنید و چشم های کودکتان را فراموش می کنید. نیاز او به رنگ های شاد و طرح های حیوان ...

 باشگاه خبرنگاران: اتاق کودک مکان خاص کودک شماست، پس باید کودکانه باشد.
 
نوزادان و کودکان معمولاً از رنگ های شاد و تند با تضاد زیاد لذت می برند.آنها مکانی را دوست دارند که پر از انرژی، نور و حرکت باشد.حتماً دقت کرده اید که وقتی لباسی با رنگ های شاد و تند می پوشید کودک شما بیشتر به شما توجه می کند؟؟این دقیقاً سلیقه کودکانه است که متاسفانه والدین آن را نادیده می گیرند.
 
شما معمولاً اتاق را با سلیقه خودتان تزئین می کنید و چشم های کودکتان را فراموش می کنید.نیاز او به رنگ های شاد و طرح های حیوانات و بازی نور و تضاد رنگها را نادیده می گیرید.
 
خیلی از مردم هنگام انتخاب رنگ برای اتاق کودک خود تاکید می کنند که رنگ را خیلی ملایم انتخاب کنیم یا طرح کارتونی و حیوانات را حذف کنیم. از انتخاب رنگ های مختلف برای پرده و تور تزئینی بالای تخت می ترسند و همه چیز را همرنگ و ملایم می خواهند.در صورتی که با انتخاب درست رنگ های تند و شاد در کنار هم می توان اتاق بسیار زیبایی داشته باشید.
 
چیدن اتاق کودک شاید یکی از لذت بخش ترین بخش ها در دکوراسیون یک خانه باشد. استفاده از رنگ ها و طرح های شاد، عروسک ها و شخصیت های کارتونی باعث می شود این کار برای والدین جذاب شود، اما نکته مهم این است که دکوراسیون، به ویژه دکوراسیون اتاق کودک نکاتی بسیار کاربردی و ظریف دارد که باید به آنها نیز توجه شود.
 
یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون اتاق کودک توجه به جنس، رنگ و اندازه پرده در این اتاق است. علت اهمیت این موضوع نیز علاوه بر سلامت جسم و روان کودک، میزان نوری است که هر کودک لازم است برای سلامتی و رشد در این سنین دریافت کند.
 
اولین و مهم ترین نکته در مورد دکوراسیون اتاق کودک این است که پرده اتاق کودک به دلیل رعایت مسایل بهداشتی باید قابل شست وشو، شاد و متنوع و تهیه شده از الیاف طبیعی باشد. اگر اتاق فرزندتان پنجره های کوتاه یا نیمه دارد، پرده آن را بلند انتخاب نکنید چون کنجکاوی کودکانه او را به سوی پرده می کشاند و خطر سقوط چوب پ��ده وجود دارد.
 
نور مستقیم و درخشان گرچه فایده های بسیاری دارد، اما استفاده مداوم و همیشگی آن به شکلی که غیرقابل تنظیم باشد نیز مناسب نیست. برای تلطیف نور خورشید در روز از پرده های نازکی که نور را از خود عبور داده، اما از تندی آن می کاهند، استفاده کنید.

 نکات مهم:  

- کودکان علاقه زیادی به آویز دارند. خودتان می‌توانید با رعایت استانداردهای ایمنی و با توجه به دکور اتاق، آویز ساخته و به لوستر یا پنجره اتاق آویزان کنید.

- با انتخاب اسب گهواره‌ای یا همان متحرک، متناسب با کودک نوپا به تعادل او کمک کنید.

-  دقت کنید که پایه‌های آن ایمن و مناسب بچه‌های کوچک‌تر باشد.

-  سبدهای چرخ‌دار راه مناسبی برای جا دادن وسایل و جابه‌جا کردن آنها از یک اتاق به اتاق دیگر است.

-  قرار دادن نقشه جهان، تصویر حیوانات مختلف یا انواع رنگ‌ها روی دیوار، حالت تزیین و در عین حال آموزشی دارد.

- با کشیدن رنگین کمان، خرس عروسکی یا هر طرح  دیگر روی دیوار اتاق نوزاد را منحصر کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه