راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب (12 تا 18ماهگی)

راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب (12 تا 18ماهگی)

مجله شهرزاد: در این ۶ ماه کودک شما دیگر آن بچه آرام و بی‌سرو صدا نخواهد بود بلکه کوچولویی است که مدام به این طرف و آن طرف می‌دود و شما باید با انرژی تمام دنبالش بروید. او دوست دارد همه چیز را تجربه کند و بازی‌ها و اسباب بازی‌هایی مانند تاب، سرسره، توپ و... که هیجان بیشتری داشته باشند و کمی از انرژی‌هایش را کنترل کنند بیشتر از عروسک‌های پولیشی او را سرگرم می‌کنند.

 

حرکات دست‌ها حالا با یکدیگر هماهنگ‌تر شده و کودک می‌تواند بهتر با اجسام و اشکال بازی کند. بازی‌های او حالا پر است از کنجکاوی و او مدام از خودش می‌پرسد: «اگر این را پرت کنم، اگر این کار را انجام دهم، اگر این دکمه را فشار دهم و... چه اتفاقی می‌افتد؟»

 

در حقیقت در این سن کودک به نتایج کار‌هایش بسیار دقت می‌کند و از آنجا که حافظه‌اش چندان قوی نشده از تکرار بازی‌های تکراری هرگز خسته نمی‌شود، تقلید و همانند سازی در این سن بیش از قبل بروز می‌کند. اسباب بازی‌هایی که به کودک اجازه دهد رفتارهای شما را تقلید کند هم برای این سن بسیار سرگرم کننده است مانند تلفن‌های کوچک، جعبه ابزار و ....

راهنمایی برای خرید اسباب بازی‌های مناسب (12 تا 18ماهگی) - تصویر 1

 

مکعب‌های بزرگ و آجرک‌های خانه سازی:

کودک شما قبلا با مکعب‌های رنگی آشنا شده، حالا که دست‌هایش توانایی‌های بیشتری دارند می‌توانید مکعب‌های بزرگتری در اختیارش بگذارید تا او برج‌های بلندتری بسازد و خراب کند. آجرک‌های خانه سازی بزرگ هم برای کودک ۱۲ تا ۱۸ ماهه شما از سرگرم کننده‌ترین و بهترین اسباب بازی‌ها هستند. کودک شما با خانه سازی مفاهیم بسیاری را یاد می‌گیرد و عضلات دست‌ها و حرکت انگشتانش هم تقویت پیدا می‌کنند.

 

۳ چرخه‌های دسته دار:

کودک شما به قدر کافی بزرگ شده و تمایل به راه رفتن در او آن‌قدر زیاد است که شاید دیگر راضی به نشستن در کالسکه نباشد. از طرفی هنوز ماهیچه‌های پا‌هایش آن‌قدر قوی نیستند که پیوسته و مداوم راه برود و ممکن است زود خسته شود. سه چرخه‌های دسته‌دار یکی از اسباب بازی‌های مناسب این سن است، کودک قادر به پدال زدن نیست اما می‌تواند با پا روی زمین فشار آورده و دوچرخه را به جلو براند. دسته بلند این دوچرخه‌ها هم به شما این امکان را می‌دهد تا آن را کنترل کرده و به جلو برانید. موتور‌ها و ماشین‌های شارژی هم در همین دسته قرار دارند اما دوچرخه‌های پایی که کودک با نیروی خودش می‌تواند آن را به جلو براند اسباب بازی ایده‌آل‌تری برای این سن هستند و لذت بیشتری به ک��دک می‌دهند.

 

مداد رنگی و ماژیک‌های بی‌خطر:

شاید باور نکنید اما نقاشی کردن یکی از بازی‌هایی است که در هر سنی کودک شما را سرگرم کرده و در عین حال ساعتی شاد و مفرح برایش فراهم می‌کند. انگشتان کودک‌تان را با دادن مداد و ماژیک به دستش تقویت کنید و اجازه بدهید با خط خطی‌های عجیب و غریبش نقاشی کند. مداد‌ها و ماژیک‌ها را از جنسی انتخاب کنید که حاوی رنگ‌های سمی نباشند و با آب پاک شوند. تکه کاغذی روی دیوار یا روی زمین بچسبانید و پا به پای کودک‌تان با او نقاشی کنید.

بازی
اسباب
خانه
سازی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه