جام جم آنلاین: راه حلی با عنوان رحم جایگزین یا اجاره ای، چند سالی است که در ایران همگام با دیگر کشورهای دنیا برای حل مشکل ناباروری در زنانی که قدرت باروری یا رحم خود را از دست داده اند باب شده است. با این حال و به رغم کارهای فرهنگی که از طریق رسانه ها در این باره انجام شده است، سطح استقبال از این شیوه همچون دیگر روش های نوین ناباروری به دلیل نبود پذیرش فرهنگی و اجتماعی از سوی بسیاری از زوج های نابارور در کشور ما مطلوب نبوده است. در چنین شرایطی خبر مسرت بخشی از دنیای پزشکی مبنی بر امکان انجا ...

جام جم آنلاین: راه حلی با عنوان رحم جایگزین یا اجاره ای، چند سالی است كه در ایران همگام با دیگر كشورهای دنیا برای حل مشكل ناباروری در زنانی كه قدرت باروری یا رحم خود را از دست داده اند باب شده است.
 
رحم‌اجاره‌ای؛ افقی روشن در زندگی زنان نابارور - تصویر 1
 
با این حال و به رغم كارهای فرهنگی كه از طریق رسانه ها در این باره انجام شده است، سطح استقبال از این شیوه همچون دیگر روش های نوین ناباروری به دلیل نبود پذیرش فرهنگی و اجتماعی از سوی بسیاری از زوج های نابارور در كشور ما مطلوب نبوده است.
 
در چنین شرایطی خبر مسرت بخشی از دنیای پزشكی مبنی بر امكان انجام موفقیت آمیز پیوند رحم تا ۲ سال آینده، می تواند افق روشنی را در زندگی بسیاری از خانم های نابارور باز كند.
 
این در شرایطی است كه آمارها نشان می دهد هم اكنون به طور متوسط ۱۵ هزار زن كه در سن حاملگی هستند یا بدون رحم متولد شده اند یا رحم خود را بر اثر آسیب ناشی از بیماری های مختلف مانند سرطان از دست داده اند و قادر به بچه دار شدن نیستند، با كمك این روش جدید كه پزشكان بریتانیایی به آن دست یافته اند آنها هم می توانند لذت مادر شدن را احساس كنند.
 
به بیان دقیق تر دانشمندان بریتانیایی پس از سال ها تلاش موفق شده اند راهی را برای پیوند موفقیت آمیز رحم پیدا كنند.
 
در واقع آنها در جریان آزمایش روی خرگوش ها توانسته اند به آنها رحم پیوند بزنند. این پیوندها به گونه ای انجام می شود كه رحم مدت بارداری را كاملا تحمل كند.
 
ناگفته نماند كه رحم پیوندی فقط قادر است دوران باروری را تحمل كند و زایمان به طور حتم به روش سزارین خواهد بود. باروری زنی كه رحم پیوندی دارد نیز باید از نوع «آی وی اف» باشد، چون پس از پیوند رحم، احتمال بارداری خارج از رحم زیاد است.
 
این دستاورد مسرت بخش قطعا جان تازه ای به جامعه غمگین زنان نابارور سراسر دنیا می بخشد، حتی آنهایی كه تحت تاثیر برخی باورهای فرهنگی از تن دادن به استفاده از رحم اجاره ای امتناع می ورزند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه