زنان سن بالا هم می توانند مادر شوند!

زنان سن بالا هم می توانند مادر شوند!
ایسنا: یک فلوشیپ نازایی با تاکید بر اهمیت سن در باروری، گفت: زنان در سنین بالا با استفاده از تخمک اهدایی می توانند باردار شوند.
 
زنان سن بالا هم می توانند مادر شوند! - تصویر 1
 
دکتر انسیه تهرانی نژاد، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: چنانچه فردی بخواهد از تخمک و ژنتیک خودش، مادر شود باید بداند که زمان در این خصوص از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
عضو تیم تخصصی پژوهشکده رویان گفت: شاید لااقل پنج الی شش سال است که از روش تخمک اهدایی در کشور استفاده می شود و استقبال مردم نیز از آن بسیار خوب بوده است.
 
دکتر تهرانی نژاد گفت: سعی می کنیم تا حد ممکن از تخمک خود فرد استفاده کنیم.
 
این فلوشیپ نازایی در پاسخ به این سوال که آیا افراد می توانند در سنین پایین تر تخمک خود را فریزر کنند تا در سنین بالاتر با استفاده از آنها باردار شوند، گفت: اگر چه بعضی از مراکز عنوان می کنند که فریز تخمک انجام می دهند اما هنوز این چندان کاربردی یا عملی نشده است.
 
این فلوشیپ نازایی درخصوص شرایط رحمی در سنین بالا نیز گفت: شرایط رحم معمولا با بالا رفتن سن خوب باقی می ماند و سن بیشتر روی تخمک تاثیر می گذارد.
 
دکتر تهرانی نژاد در عین حال به موضوع رحم اجاره ای اشاره كرد و افزود: زنان كه بر اثر فیبرم های متعدد رحم مناسب ندارند یا براثر عوامل مادرزادی دارای اشکالات رحمی هستند و یا اینکه اصلا رحم ندارند، می توانند برای استفاده از روش رحم اجاره ای اقدام نمایند.
سن
نازایی
افزایش
تخمک
اهدایی
ناباروری
زنان
نوزاد
آزمایشگاه
اهداء جنین
رحم
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه