شادی حمید استیلی سوژه جام جهانی! + تصاویر


شادی حمید استیلی سوژه جام جهانی! + تصاویر

در آستانه جام جهانی 2014 برزیل و گذشت 16 سال از گل حمید استیلی به تیم ملی آمریکا میگذرد که روزنامه‌نگار بخش آسیایی سایت ای اس پی ان، سبک شادمانی حمید استیلی را به نوع شادی کردن مارکو تاردلی تشبیه کرده است.

"جان دوئردن" نویسنده بخش آسیایی سایت ای اس پی ان با مطلب بلندی تحت عنوان "ایران قادر نیست ارزش‌هایش را ثابت کند" به تحلیل وضعیت فوتبال ایران در سه دوره گذشته رقابتهای جام جهانی پرداخته است. در ابتدای این مطلب آمده است: ایران ممکن است هرگز به مرحله بعدی رقابتهای جام جهانی صعود نکرده باشد اما این بدین معنی نیست که شرکت کردن آنها در یادها نماند --- اتفاقا برعکس.
بر پایه این گزارش، وقتی تیم های غرب آسیا در رقابتهای جام جهانی شرکت می کنند ممکن است زود صحنه را ترک کنند اما داستان‌ها برای مدت زمان زیادی ورد زبان باقی می ماند. ایران در ماه ژوئن با نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین دیدار می‌کند و اینکه این تحت مربیگری "کارلوس کی‌‎روش" چه عملکردی در این رقابتها داشته باشد ، به جذاب ترین بخش تبدیل شده است. برای ایران این چهارمین اپیزود است، و امیدواری جدید.

خوشحالی مارکو تاردلی در بخش دیگری از این گزارش به پیروزی 2 بر یک ایران مقابل آمریکا در جام جهانی 1998 آمریکا اشاره شده است. حمید استیلی در فاصله پنج دقیقه به پایان نیمه نخست با ضربه سر دروازه آمریکا را باز کرد و شادمانی به سبک "مارکو تاردلی" ارائه کرد.

خوشحالی حمید استیلی بعد از گل زدن به آمریکا

 

شش دقیقه به پایان بازی، مهدی مهدوی کیا (که وقتی در سال 2009 از فوتبال خداحافظی کرد هنوز 20 ساله به نظر می رسید) ایران را دو گله کرد. "برایان مک براید" خیلی زود فاصله را به یک گل کاهش داد.
 

مهدی مهدوی کیا پس از گلزنی به آمریکا

بدون شک گل استثنایی حمید استیلی به تیم ملی آمریکا در جام جهانی 98 فرانسه هیچگاه از ذهن فوتبالدوستان ایرانی پاک نخواهد شد. حتی با وجود گذشت نزدیک به دو دهه از آن زمان هنوز هم پوسترهای فریاد شادی استیلی روی دیوار بعضی از خانه ها دیده می شود.

 

حمید استیلی در کنار مادرش

ستاره سابق تیم ملی در این باره می گوید: «بعد از اینکه از جام جهانی 98 برگشتیم، مردم هنوز به خاطر بازی با آمریکا شور و شوق زیادی داشتند. به خانه مان که رفتم دیدم بچه های محل کوچه را به خاطر من چراغانی کرده‌اند و همه جا پر بود از عکس شادی‌ام بعد از گل به آمریکا. حتی این پوسترها روی دیوارهای خانه مان هم نصب شده بود.»

منبع : خبرآنلاین , مهر - /م

برچسب ها : فوتبال

شادی حمید استیلی سوژه جام جهانی! + تصاویر - تصویر 6
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه