نی نی بان: لحظه لحظه بزرگ شدن کودکان برای اطرافیان‌شان به‌خصوص پدر و مادر سرشار از جذابیت و خاطره است. عکاسی از کودکان برای والدین تنها به جشن‌های تولد محدود نمی‌شود. حتما شما هم یکی از آن پدر و مادرهایی هستید که می‌خواهید از تمام شیرین‌کاری‌های کودک‌تان عکس بگیرید. اما برای این‌که عکس‌هایی که می‌گیرید از کیفیت خوبی برخوردار باشند، بهتر است موارد زیر را رعایت کنید. 1. زمان مناسبی انتخاب کنید. به دنبال بهترین زمان برای گرفتن عکس باشید، زمانی که کودک شما به بهترین شکل ممکن است. قطعا هنگ ...

نی نی بان: لحظه لحظه بزرگ شدن کودکان برای اطرافیان‌شان به‌خصوص پدر و مادر سرشار از جذابیت و خاطره است. عکاسی از کودکان برای والدین تنها به جشن‌های تولد محدود نمی‌شود. حتما شما هم یکی از آن پدر و مادرهایی هستید که می‌خواهید از تمام شیرین‌کاری‌های کودک‌تان عکس بگیرید. اما برای این‌که عکس‌هایی که می‌گیرید از کیفیت خوبی برخوردار باشند، بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

 

شکار لحظه‌های شیرین کودکی، کی و چطور عکس بگیریم؟ - تصویر 1

 

1.      زمان مناسبی انتخاب کنید. به دنبال بهترین زمان برای گرفتن عکس باشید، زمانی که کودک شما به بهترین شکل ممکن است. قطعا هنگامی او در حال چرت زدن است، زمان مناسبی نیست.

 

2.      تعداد زیادی عکس بگیرید. با دوربین دیجیتال شما می‌توانید تعداد زیادی عکس بگیرید و نگران هدر رفتن فیلم نیز نباشید. فقط مطمئن باشید که کارت حافظه آن به اندازه کافی برای عکس‌های شما جا دارد. اگر از دوربین فیلم‌برداری استفاده می‌کنید، باید تعدادی فیلم را برای گرفتن عکس‌‌هایی مناسب، هدر دهید. هزینه‌ آن در مقایسه با از دست دادن لحظه‌های کودکانه فرزندتان ناچیز است.

 

3.      از فلاش دوربین استفاد کنید. تقریبا در تمام موقعیت‌ها، حتی بیرون از خانه (البته نه در فضای نورانی) از فلاش استفاده کنید. فلاش از سایه‌ای که ممکن است روی صورت کودک‌تان بیافتد جلوگیری می‌کند. قرمزی چشم‌ها نیز تنها در مواقعی که بخواهید در اتاق تاریک از کودک‌تان عکس بگیرید به‌وجود می‌آید.

 

4.      از نورهای موجود استفاده کنید. شما می‌توانید تصاویر داخل خانه را بدون فلاش و تنها با نورهای داخل اتاق بیاندازید. بسیاری از دوربین‌ها نوری دارند که به شما این امکان را می‌دهد از فلاش رهایی یابید.

 

5.      زمینه عکس را ساده انتخاب کنید. شما به میز و شومینه، برای زمینه عکس کودک‌تان، احتیاج ندارید. تنها کافی است او را روی یک مبل بنشانید. برای کودک کوچک شما، مبل می‌تواند زمینه مناسبی برای عکس‌اش باشد.

 

6.      عکس‌های سیاه و سفید بگیرید. می‌توانید بی‌نهایت عکس سیاه و سفید بیاندازید. بسیاری از دوربین‌های دیجیتال این قابلیت را دارند یا حتی شما می‌توانید عکس‌های رنگی را با استفاده از نرم افزار‌های کامپیوتر یا سایت‌های اینترنتی به عکس‌های سیاه و سفید تبدیل کنید. اگر از دوربین‌های فیلم‌برداری استفاده می‌کنید، فیلم سیاه و سفید بگیرید. فایده دیگر این عکس‌ها این است که دوام‌شان بیشتر است.

 

7.      عکس‌های طبیعی بگیرید. سعی کنید لحظه‌ها را شکار کنید به جای این که لحظه‌ها را خلق کنید. بهترین عکس‌ها آن‌هایی هستند که طبیعی و بدون آمادگی قبلی گرفته شده‌اند. برای مثال زمانی که کودکان شما در حال بازی هستند، دوربین خود را آماده کنید و از آن‌ها عکس بگیرید.

 

8.      تا جایی که امکان دارد زوم کنید. اگر می‌خواهید از کودک‌تان به صورت حرفه‌ای عکس بگیرید، به دوربینی احتیاج دارید که قدرت زوم‌ بالایی داشته باشد. تا جایی که تنها صورت کودک‌تان در کادر قرار گیرد. به دنبال دوربین‌هایی بگردید که حداقل وضوح تصویر آن 12 تا 14 اینچ باشد. لنز ماکرو نیز این امکان را به شما می‌دهد تا به سوژه مورد نظرتان نزدیک شوید.

 

9.      تا جایی که امکان دارد دوربین را از صورت خود دور نگه دارید. کودکان واقعا دوربین را درک نمی‌کنند. آن‌ها تنها به صورت شما نگاه می‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند. این کار با استفاده از دوربین‌های دیجیتالی که کادر را به شما نشان خواهد داد، آسان می‌شود. اگر دوربین‌ شما معمولی است، به دنبال گزینه منظره‌یاب (viewfinder) برای وضوح تصویر بگردید. این به شما کمک می‌کند تا عکسی بهتر بگیرید.

 

10.  در عکس، هم قد کودک‌تان شوید. عکس شما دوستانه‌تر می‌شود اگر طوری بنشینید که هم سطح کودکان شوید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه