غذای کمکی، قبل از شش ماهگی ممنوع!

غذای کمکی، قبل از شش ماهگی ممنوع!

ایرنا: دادن غذای کمکی زودتر از شش ماهگی، موجب کندی رشد در کودکان می‌شود.

 

غذای کمکی، قبل از شش ماهگی ممنوع! - تصویر 1

 

استادیار دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین گفت: دادن غذای کمکی زودتر از شش ماهگی موجب کندی رشد در کودکان می‌شود.

 

دکتر"رزا زاوشی" در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: دادن غذای کمکی زودتراز زمان مقرر به‌علت‌اینکه دستگاه گوراش کودک توانایی پذیرش غذا را ندارد، خطر ابتلا کودک به‌ اسهال را افزایش می‌دهد.

 

وی اظهارداشت: شروع غذای کمکی دیرتر از پایان شش ماهگی نیز موجب کندی رشد کودکان شده و ادامه این وضعیت کودک را آماده ابتلا به‌سوء تغذیه می‌کند.

 

"زاوشی" بابیان این مطلب که "نباید معده کودک را باغذاهای رقیق و پرحجم پرکرد"، افزود: حجم معده کودک کوچک و زوداحساس سیری می‌کند درحالی که مواد مغذی مورد نیاز سلولهای خود را دریافت نکرده و درنتیجه دچار گرسنگی سلولی می‌شود.

 

 

وی غذای کمکی با حجم کم و دارای انرژی بیشتر، نرم با هضم آسان، ارزان و مناسب عادت غذایی خانواده، بهداشتی و تازه و امکان استفاده از آن در حجم را از خصوصیات غذای کمکی مناسب برشمرد.

 

این استادیار دانشگاه بااشاره به‌این که، غذا را طوری باید به کودک داد که دراو میل به خوردن بیشتر شود، افزود: برای خوردن به کودک نباید التماس کرد و یا کودک احساس کند غذا را به‌خاطر مادر می‌خورد.

 

این مقام مسوول توصیه‌کرد: هرگز درمیان وعده‌ها نباید از چیپس، پفک، لواشک استفاده‌کرد، یادآورشد: استفاده از این میان وعده‌ها موجب کاهش اشتها و طعم طبیعی غذاها درکودکان، ابتلای کودکان به سوء‌تغذیه وبیماریهای غیرواگیر مثل بیماریهای قلبی وعروقی، فشارخون و چاقی در بزرگسالی می‌شود.

غذا
کودک
غذای کمکی
عادت غذایی
خانواده
بهداشتی
مواد مغذی
سلول
لواشک
اشتها
گرسنگی
معده
اسهال
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه