فاصله سنی کودکان چقدر باشه خوبه؟

فاصله سنی کودکان چقدر باشه خوبه؟

نی نی بان: بهترین زمان برای تولد فرزند دوم چه زمانی است؟ آیا فاصله سنی مناسبی وجود دارد که رقابت میان آن‌ها و استرس شما را کاهش دهد؟

 

طبق گزاراشات اخیر میانگین فاصله میان تولد کودکان در خانواده‌های انگلستان 2 سال و 9 ماه است. اگر شما درباره این که چه زمانی فرزند دوم خود را به دنیا آورید، نگران هستید باید بدانید که زمان درستی برای آن وجود ندارد، اما نکته‌هایی است که باید به آن‌ها توجه کنید.

 

فاصله سنی کودکان چقدر باشه خوبه؟ - تصویر 1

 

بهتر است تمام انرژی خود را روی این مسئله نگذارید زیرا استرس شما را افزایش می دهد در نتیجه روی تخمک‌گذاری شما تاثیر می‌گذارد که می‌تواند مانع بارداری شود. هر فاصله سنی خوبی‌ها و اشکالات خود را دارد و شما با توجه به شرایط زندگی‌تان بهتر از هر کس دیگری می‌دانید چه چیزی برای شما و خانواده‌تان مناسب است.

 

12 تا 18 ماه

 

اگر فاصله بین اولین و دومین کودک شما 18 ماه یا کمتر باشد، رقابت میان کودکا‌ن‌تان کمتر خواهد بود، زیرا زمانی که فرزند دوم‌تان به دنیا می‌آید، فرزند اول‌تان هنوز آنقدر رشد نکرده و قدرت تشخیص ندارد که بتواند به او حسادت کند. خبر خوب دیگر این است که فاصله سنی کم باعث می‌شود هزینه‌های شما نیز کاهش یابد.

 

مادر 28 ساله‌ای که دو فرزند دارد می‌گوید: «کودکان من با خوشحالی با هم بازی می‌کنند زیرا فاصله سنی آن‌ها تنها 14 ماه است.»

 

2 سال

 

تحقیقات نشان می‌دهد که باردار شدن 18 ماه پس از اولین زایمان، برای سلامت نوزاد خوب است. اگر چه رقابت کودکان در فاصله سنی حدود 2 سال به شدیدترین حد خود می‌رسد.

 

در سن 2 سالگی، زمانی که کودکان نمی‌توانند محیط‌ اطراف‌شان را کنترل کنند، به سادگی ناراحت و عصبی می‌شوند، به این علت که بیشتر در معرض کج خلقی و حسادت هستند. اما فایده‌اش این است که فاصله سنی آن‌ها زیاد نیست، بنابراین هنگامی که بزرگ‌تر شدند می‌توانند با هم بازی کنند و از با هم بودن لذت ببرند.

 

3 سال و بیشتر

 

پس از 3 سال رقابت میان کودکان کاهش می‌یابد. این فاصله سنی برای اعتماد به نفس کودک بزرگ شما مناسب است. فرزند بزرگ شما در این سن مستقل‌تر است و توجه شما را برای 3 سال به خود جلب کرده است. به علاوه 2 سال فرصت خوبی برای شما است تا از زایمان اول خود کاملا بهبود یابید و به بدن خود استراحت دهید.

 

فاصله زمانی بیشتر از 2 سال نیز به شما این فرصت را می‌دهد تا به کارهای عقب مانده خود رسیدگی کنید و به اندازه کافی برای هر کودک خود وقت بگذارید. از طرف دیگر فاصله زمانی زیاد مانع بازی کردن آن‌ها با هم می‌شود اگر چه با افزایش سن‌شان، تفاوت میان آن‌ها کم‌تر می‌شود. شما نیز دوباره مجبور هستید بی‌خوابی و شب‌زنده‌داری‌های خود را آغاز کنید، درست زمانی که از آن رهایی یافتید.

 

چگونه برای تولد فرزند دوم‌ خود تصمیم بگیرم؟

 

·        احساس شما چگونه است؟ آیا خسته‌اید، استرس دارید؟ اگر چنین است، آیا واقعا زمان و انرژی کافی برای فرزند دوم دارید؟

 

·        آیا استطاعت مالی دارید؟ آیا می‌توانید برای 5 سال از عهده هزینه‌های بالای کودک‌تان بر بیایید یا از شغل خود کناره‌گیری کنید؟

 

·        چند سال‌تان است؟ اگر 30 ساله هستید، هنوز زمان برای بارداری دوباره دارید اگر چه از 35 سال به بعد باروری شما کاهش می‌یابد و فرصت‌های کمتری برای بارداری خواهید داشت.

 

·        آیا درباره بهترین زمان بارداری دوباره، شما و همسرتان توافق نظر دارید؟ این مسئله بسیار اهمیت دارد بنابراین آن را جدی بگیرید.

 

·        چه اتفاقی برای اولین فرزندتان می‌افتد؟ آیا او در حال یادگیری دست‌شویی رفتن، با شیشه شیر خوردن یا در حال تغییر بزرگی در زندگی‌اش است؟ اگر چنین است، آیا شما برای هر دو فرزندتان زمان کافی خواهید داشت؟

 

فرزند دوم
فاصله سنی
فرزند اول
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه