قبل از بارداری به این نکات بیاندیشید

قبل از بارداری به این نکات بیاندیشید

نی نی بان: فرقی نمی‌کند اولین فرزندتان باشد یا پنجمین، ورود فرد جدیدی به خانواده روی جنبه‌های دیگر زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد. شما باید بدانید که چگونه یک کودک روی برنامه‌های شغلی، درآمد، سبک زندگی، استراحت، هزینه و فضای خانه شما تاثیر می‌گذارد. ما در این جا نکاتی را که باید از قبل تولد فرزندتان به آن توجه کنید، آورده‌ایم.

 

قبل از بارداری به این نکات بیاندیشید - تصویر 1

 

 1.   1.       هزینه

   

  داشتن فرزند هزینه‌بر است. ممکن است شما بخواهید از کار خود دست بکشید اما فکر کنید آیا می‌توانید با یک درآمد به زندگی خود ادامه دهید، پولی که ذخیره کرده‌اید برای شما کافی است یا تا چه زمانی می‌توانید از کار کناره‌گیری کنید. اگر چه باید این را هم در نظر بگیرید که هزینه تغذیه و مراقبت از کودک شاید حتی بیشتر از حقوق شما باشد.

   

  در این مواقع ذخیره کردن مقداری پول قبل از بارداری به شما کمک خواهد کرد. اگر هر دو شما کار می‌کنید، می‌توانید هر هفته یا هر ماه مقداری از پول خود یا همسرتان را ذخیره کنید. (روشی ثابت را برای این کار در نظر بگیرید) با یک دهم حقوق‌تان شروع کنید، سپس آن را به دو دهم افزایش دهید و به تدریج آن را به سه دهم و بیشتر برسانید. به سرعت می‌بینید بی آن که متوجه شده باشید، مقدار زیادی پول برای خرید احتیاجات کودک‌تان ذخیره کرده‌اید.

   

  2.      مسئولیت

   

  بسیاری از خانواده‌ها معتقدند که بدترین جنبه فرزند داری این است که شما دیگر نمی‌توانید بیرون بروید یا کارهایی را که قبلا انجام می‌داده‌اید انجام دهید، برای صرف شام یا قهوه با دوستان خود بیرون از خانه قرار بگذارید یا حتی تعطیلات خود را هر وقت که اراده کردد، بیرون از شهر سپری کنید.

   

  3.     شغل

   

  در مورد شغل‌تان چه فکری کرده‌اید؟ آیا دوباره به سر کار خواهید رفت؟ آیا در خانه می‌مانید؟ در واقع شما مجبور نیستید حال درباره این مسائل تصمیم بگیرید اما می‌توانید به تدریج به آن فکر کنید. در باره این موضوع با همسر خود نیز مشورت کنید زیرا ممکن است نظر شما کاملا مخالف او باشد. پس بهتر همین حالا به آن آگاه شوید.

   

  4.     تعویض خانه

   

  ممکن است شما بخواهید خانه‌تان را عوض کنید و به جای بزرگ‌تری که مناسب کودک شما نیز است، نقل مکان کنید و فکر می‌کنید که بهتر است این کار را قبل از تولد او انجام دهید. اما به پول احتیاج دارید.

  کودکان پس از تولد به فضای کمی نیاز دارند، بنابراین نقل مکان‌تان برای حال ضروری نیست. همان طور که یکی از مادران می‌گوید: «خانه ما یک اتاق خوابه است. به همین دلیل قبل از تولد فرزندم تصمیم داشتم به مکان بزرگ‌تری نقل مکان کنم اما پول‌مان کافی نبود و مجبور شدیم این کار را تا یک سال به تاخیر بیاندازی��. پس از تولد فرزندم به این نتیجه رسیدم که نوزاد تا چند ماه روی تخت ما خواهد خوابید و اصلا احتیاجی به اتاق جداگانه ندارد.»

   

  5.     فرزند دیگر

   

  چگونه تولد یک کودک می‌تواند روی کودک دیگر خانوده تاثیر بگذارد؟ اگر او خیلی کوچک‌ است، این مسئله را درک نخواهند کرد که چرا تمام توجه‌ها از او به سمت کودک تازه وارد جلب خواهد شد. اما نگران نباشید، کودکان انعطاف‌پذیرند. بسیاری از کودکان دوست دارند خواهر یا برادر کوچک‌تری داشته باشند تا از او مراقبت و احساس بزرگی و مفید بودن کنند. به عکس‌العمل کودک‌تان نسبت به این موضوع بیاندیشید و کاری کنید تا آمادگی ورود نوزاد تازه وارد را پیدا کند. برای مثال می‌توانید کتاب داستان‌هایی مشابه این موضوع برای‌اش بخوانید.

هزینه
شاغل
فرزند
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه