ماسک های خانگی پوست

ماسک های خانگی پوست

همونطور که میدونید داشتن پوستی شفاف و سالم در شادابی و زیبایی ما تاثیر زیادی دارد و استفاده از ماسکهای گیاهی و طبیعی بجای انواع شیمیایی آن در زیباتر شدن پوست صورت بسیار توصیه شده. این ماسکها را در خانه بسازید و پوست خود را شاداب و زیباکنید.

1.ماسک ماست : برای تمیز و ضدعفونی کردنپوست خود از ماسک ماست استفاده کنید ، ۱ فنجان ماست و یک چهارم فنجان عسل را با هم مخلوط کرده رویپوست صورت خود بمالید و پس از ۱۵ دقیقهپوست خود را بشویید ، اگرپوست شما خشک است از ماست پر چرب و اگرپوست شما چرب است از ماست کم چرب استفاده کنید این کار باعث تمیز و ضد عفونی شدنپوستتان می گردد.

2.ماسک تخم مرغ و عسل :ماسک تخم مرغ و عسل برای کاهش چین و چروک و منافذپوست صورت بسیار مفید است برای تهیه ی این ماسک ۱ عدد تخم مرغ را با ۱ قاشق غذا خوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و رویپوست خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقهپوست خود را بشویید این کار باعث مرطوب شدنپوست نیز می گردد.

3. ماسک گشنیز :گشنیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان تاثیر زیادی رویپوست دارد و باعث جوانیپوست می شود ، برای تهیه ی این ماسک باید یک فنجان گشنیز خرد شده را با یک چهارم فنجان خیار و یک چهارم فنجان شیر و نصف فنجان بلغور جو دو سر به خوبی مخلوط کرده و رویپوست خود بمالید و پس از20دقیقه بشویید.

4.ماسک دارچین و جوز :این ماسک بسیار مناسبپوست های خسته و آکنه دار می باشد برای تهیه ی این ماسک یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری پودر دارچین و یک قاشق چای خوری پودر جوز مخلوط کرده و رویپوستتان بمالید و پس از ۱۵ دقیقهپوست را بشویید و این عمل را تا یک هفته تکرار کنید.

5.ماسک زغال اخته :زغال اخته حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ، ویتامین سی و ای می باشد که باعث شادابی و جوانیپوست می شوند به این منظور مقداری روغن زیتون ، عسل و زغال اخته را درون مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید سپس این ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه رویپوست خود قرار دهید و بعد با آب بشویید .

мебель на заказ

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه