چگونه از پوست کودک خود محافظت کنید

چگونه از پوست کودک خود محافظت کنید

نی نی بان: پوست کودک نرم، صاف و بی عیب و نقص و حساس است، بنابراین دانستن روش‌های محافظت از آن بسیار مهم است. شما برای محافظت از پوست کودک خود لزوما به داروهای گران‌قیمت یا متخصص پوست احتیاج ندارید، تنها دانستن چند نکته و توجه به آن‌ها کافی است. آیا می‌دانید چگونه از پوست کودک خود محافظت کنید؟

 

چگونه از پوست کودک خود محافظت کنید - تصویر 1

 

جوش‌های پوشکی

 

اگر بدن کودک در اطراف پوشک قرمز شده، نگران نباشید؛ این یک جوش معمولی است که به علت وجود پوشک به‌وجود آمده و قابل درمان است. پوشک را چک کنید تا کثیف نباشد. برای درمان آن، پوشک کودک را در بیاورید، بدن او را تمییز و خشک کنید و تا جایی که ممکن است بگذارید هوا بخورد، سپس کرمی مناسب مشکل را حل خواهد کرد.

 

جوش‌های صورت

 

جوش‌های صورت در کودکان شبیه جوش‌های صورت نوجوانان نیست و به علت سبوم زیاد (نوعی چربی که توسط غدد چربی موجود در پوست ترشح می‌شود) به‌وجود نمی‌آیند، بلکه علت‌اش قارج است. آن‌ها معمولا در عرض چند هفته ناپدید می‌شوند بنابراین چیز نگران‌کننده‌ای وجود ندارد: تنها ضروری است که بهداشت را رعایت کنید.

 

درماتیت سبورئیک

 

درماتيت سبورئيک یک بيماري شايع پوستي است که ممکن است روی سر کودک در دو ماه اول دیده شود و تا یک سالگی از بین ‌برود. درماتیت سبورئیک توسط چربی‌های زیادی به‌وجود می‌آید و جوش‌های آبکی و فلس مانندی روی سر و قسمتی از صورت تولید می‌کنند. کرم، شامپو و روغن بهترین محافظ‌های پوست کودک هستند.

 

اگزما

 

اگزما جوشی قرمز رنگ است که معمولا در کودکانی که خانواده‌شان سابقه آسم، آلرژی و درماتیت آتوپیک دارند، رایج است. اگزما ممکن است در صورت، سینه، بازوان و پشت زانوها دیده شود. مراقبت از پوست کودک امری ضروری است و باید از صابون‌های ملایم و پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید. اگر اگزما افزایش یافت، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

جوش

 

جوش‌ها معمولا در نواحی که کودک عرق می‌کند به‌وجود می‌آیند: جوش‌ها ظاهری متمایل به قرمز دارند و برای این‌که از آن‌ها جلوگیری کنید باید لباسی خنک، خشک و گشاد به تن کودک خود کنید. سعی کنید لباس‌هایی انتخاب کنید که با درجه حرارت بدن او هماهنگ باشند.

 

نور آفتاب

 

شما باید مراقبت ویژه‌ای از پوست کودک خود در برابر آفتاب کنید. کودک را هنگام ظهر بدون کرم ضد آفتاب بیرون نبرید. لباس‌هایی به رنگ روشن تنش کنید و او را زیر چتر نگه‌دارید. اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده، می‌توانید از عینک آفتابی نیز استفاده کنید.

پوست
حفاظت
جوش
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه