نی نی بان: زمانی که صحبت از برقراری رابطه‌ای جدید می‌شود، بسیاری از کودکان با مشکل خجالت رو به رو می‌شوند. این رفتار طبیعی است و به علت ترس از پذیرفت نشدن به وجود می‌آید. کودکانی که مهارت‌های اجتماعی پایینی دارند، باید توسط والدین خود حمایت شوند. فراموش نکنید که کودکان از والدینشان و آنچه در محیط اطرافشان می‌بینند، تقلید می‌کنند. بنابراین مهم است که والدین روابط اجتماعی بالا داشته باشند، برای مثال با همسایگان خود دوست باشند و با آنها صحبت کنند و به خانه دوستانشان بروند تا کودکانشان نیر د ...

نی نی بان: زمانی که صحبت از برقراری رابطه‌ای جدید می‌شود، بسیاری از کودکان با مشکل خجالت رو به رو می‌شوند. این رفتار طبیعی است و به علت ترس از پذیرفت نشدن به وجود می‌آید.

 

چگونه کودکی اجتماعی تربیت کنیم؟ - تصویر 1

 

کودکانی که مهارت‌های اجتماعی پایینی دارند، باید توسط والدین خود حمایت شوند. فراموش نکنید که کودکان از والدینشان و آنچه در محیط اطرافشان می‌بینند، تقلید می‌کنند. بنابراین مهم است که والدین روابط اجتماعی بالا داشته باشند، برای مثال با همسایگان خود دوست باشند و با آنها صحبت کنند و به خانه دوستانشان بروند تا کودکانشان نیر در چنین محیط اجتماعی رشد کنند.

 

نکته‌هایی برای بالا بردن روابط اجتماعی کودکان

 

در بسیاری از مواقع دلیل خجالت کودکان ایمن نبودن و ترس از پذیرفته نشدن است. اگر از همان ابتدا به کودکتان یاد دهید تا برای خود ارزش قائل شود، اعتماد به نفس او به تدریج افزایش خواهد یافت و قادر خواهد بود با کودکان دیگر ارتباط برقرار کند. تحسین و تشویق کردن کودکان برای کارهای خوبی که انجام می‌دهند (به عنوان مثال هنگامی که اسباب بازی‌هایش را با کودکان دیگر تقسیم می‌کند) بسیار موثر است.

 

هنگامی که به پارک می‌روید، به او یاد دهید تا با کودکان دیگر ارتباط برقرار کند یا به او بگویید تا در فعالیت‌های مدرسه شرکت کند اما او را مجبور به این کار نکنید. شما می‌توانید مکالمه بین دو کودک را آغاز کنید و به آنها پیشنهاد کنید تا با هم دوست شوند. شاید از همان ابتدا کودکتان تمایلی نشان ندهد اما در نهایت یخ او شکسته خواهد شد. نگران نباشید این روند کمی زمان بر است.

 

با کودک خود ارتباط بیشتر برقرار کنید. به او اجازه دهید تا درباره اتفاقات روزمره با شما صحبت کند و بداند که هیچ رازی بین او و شما نیست.

 

اهمیت تقسیم کردن را به او گوشزد کنید و او را در فعالیت‌هایی گروهی شرکت دهید. این روش به او کمک می‌کند تا علایق خود را با دیگران تقسیم کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه