ایسنا: یک روانشناس می‌گوید:« کودک بین پنجره و پرده اتاق یک خانه رویایی می‌‎سازد. ». به گفته «لیلا اجلی» همین که کودک توانست راه برود در فاصله بین پرده تا پنجره یک خانه رویایی می‌سازد و والدین 2 راه در پیش روی خود دارند یا اینکه ابتدا با منطق و بعد با کلافگی و در نهایت با عصبانیت به کودک بفهماند که پشت پرده جای بازی نیست یا اینکه پرده‌ای مناسب برای این خانه رویایی تهیه کنند. وی می‌افزاید:« بهترین راه برای حل مسئله پرده اتاق کودک، استفاده از پرده‎های نازک است تا هم راحت‎تر حرکت کند و هم نور ب ...

ایسنا: یک روانشناس می‌گوید:« کودک بین پنجره و پرده اتاق یک خانه رویایی می‌‎سازد.»

به گفته «لیلا اجلی» همین که کودک توانست راه برود در فاصله بین پرده تا پنجره یک خانه رویایی می‌سازد و والدین 2 راه در پیش روی خود دارند یا اینکه ابتدا با منطق و بعد با کلافگی و در نهایت با عصبانیت به کودک بفهماند که پشت پرده جای بازی نیست یا اینکه پرده‌ای مناسب برای این خانه رویایی تهیه کنند.

وی می‌افزاید:« بهترین راه برای حل مسئله پرده اتاق کودک، استفاده از پرده‎های نازک است تا هم راحت‎تر حرکت کند و هم نور بیشتری به داخل اتاق کودک وارد کند بنابراین پرده اتاق کودک بهتر است از رنگ آبی با تلفیق زرد یا سبز باشد چون بازتاب این رنگ‎ها به خصوص موقع خواب آرامش خوبی را به مغز کودک می‌رساند.»

این روانشناس می‌گوید که قرمز، آبی، زرد و هررنگ شاد دیگری رنگ کودکان است، البته در استفاده از این رنگ‌ها هم باید اصولی را رعایت کرد مثلاً از رنگ قرمز خالص برای پرده اتاق کودک استفاده نشود چون رنگی تحریک کننده و حساسیت برانگیز است و ممکن است موجب پرخاشگری کودکان شود.

بر اساس گفته اجلی هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است تفاوت‌ها را بشناسند تا در مسیر رشد کودک برنامه‎های تعلیم و تربیت خود را هماهنگ کنند و کشف این ویژگی‌های منحصر بفرد حضور والدینی تیزبین، علاقمند و پرحوصله را می‎خواهد.

وی توضیح می‌دهد:«  برخی از خصوصیات خاص کودکان تنها در شرایط ویژه خودش را نشان می‎دهد که در حالت عادی از دید والدین مخفی است بنابراین فرزندی که نیمی از روز را از والدین خود دور است احتمال کمی دارد که در این شرایط قرار بگیرد و این فرصت طلایی از دست می‌دهند پس والدین باید به کودکان خود وقت زیادی بگذارند.»

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه