کاپیتان پر سابقه تیم بایرن مونیخ در خصوص 2 شکست متوالی این تیم در بوندس لیگا به پپ گواردیولا هشدار داد.

 اولیور کان، سنگربان و کاپیتان پیشین بایرن مونیخ 2 شکست متوالی اخیر باواریایی‌ها در بوندس‌لیگا را نگران‌کننده دانست و به پپ گواردیولا، توصیه کرد برای متوقف کردن این روند تدبیری اتخاذ کند.

بایرن مونیخ که قهرمانی‌اش در بوندس لیگا را 7 هفته به پایان رقابت‌ها قطعی کرد، 2 بازی متوالی اخیر خود، به ترتیب برابر تیم‌های آگزبورگ (خارج از خانه) و بورسیا دورتموند (در آلیانتس آره‌نا) را با شکست پشت سر گذاشت که این اتفاق باعث نگرانی کان از بابت تداوم این شکست‌ها در دیگر تورنمنت‌ها شود.
کان با هشدار به پپ گواردیولا بابت اشتباه آسوده‌خاطر شدن بازیکنانش پس از قهرمانی در بوندس‌لیگا، به سرمربی اسپانیایی باواریایی‌ها، اتفاق تلخی که چندین سال پیش برای این تیم رخ داد را یادآوری کرد.
وی که اکنون به عنوان مفسر شبکه تلویزیونی zdf آلمان مشغول به فعالیت است، به نشریه بیلد گفت: در فصل 99-1998 ما قهرمانی‌مان در بوندس‌لیگا را در هفته سی‌ویکم قطعی کردیم اما 3 هفته بعد در فینال لیگ قهرمانان اروپا به منچستریونایتد باختیم و جام حذفی را هم از دست دادیم.
کان در ادامه در خصوص سیستم چرخشی که پپ گواردیولا در بایرن مونیخ استفاده می‌کند، تصریح کرد: هدف گواردیولا از به کارگیری این سیستم استراحت دادن به بازیکنان در پست‌های به خصوص است اما به نظر من استفاده از این سیستم باعث می‌شود تیم یک رهبر ثابت در زمین بازی نداشته باشد.
وی در خاتمه در تحسین تیم پیشین خود بابت قهرمانی‌اش در بوندس‌لیگا هم گفت: به نظرمن قهرمانی بایرن مونیخ 7 هفته به پایان این رقابت‌ها یک قهرمانی تاریخی است.
 
الیور کان دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال آلمان
 
الیور کان کیست؟
الیور کان 44 ساله که بازی خود را از باشگاه کارلسروهه در سال 1975 آغاز کرده بود در سال 1994 به تیم بایرن مونیخ پیوست و تا سال 2008 سنگربان باواریایی ها ماند و در این تیم نیز با دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
الیور کان در سالهای حضورش در بایرن مونیخ برای این تیم 429 بازی انجام داد و در تیم ملی فوتبال آلمان نیز 86 بازی را در کارنامه خود دارد.
از افتخارات شخصی الیور کان می توان به موارد زیر اشاره داشت:
بهترین بازیکن بازی: برای عملکرد فوق العاده در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا, ۲۰۰۱
بهترین دروازه‌بان جهان فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال -اول: ۱۹۹۹، ۲۰۰۱، ۲۰۰۲
بهترین دروازه‌بان جهان فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال - دوم: ۲۰۰۰
بهترین دروازه‌بان جهان فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال - سوم: ۲۰۰۳
بهترین دروازه‌بان جهان فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال - چهارم: ۲۰۰۴
بهترین دروازه‌بان اروپا: ۱۹۹۹، ۲۰۰۰، ۲۰۰۱، ۲۰۰۲
مرد سال فوتبال آلمان: ۲۰۰۰، ۲۰۰۱
مرد سال فوتبال جهان: دوم، ۲۰۰۲
بوندسلیگا بهترین دروازه بان: ۱۹۹۴، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸، ۱۹۹۹، ۲۰۰۱
توپ طلای جام جهانی:۲۰۰۲ ۲۰۰۲
بهترین دروازه بان جام جهانی: ۲۰۰۲
جایزه بازی جوانمردانه یوفا: ۲۰۰۱
جایز ورزشی نشریه بیلد: ۲۰۰۶
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه