ایرنا: دکتر ˈمحمد دلیلی در حاشیه این همایش با بیان اینکه اغلب بیماری های قلبی کودکان بدون نشانه است، افزود: اینگونه بیماری ها فقط در برخی کودکان دارای علامت است. وی ادامه داد: خستگی حین فعالیت و بازی کردن از دیگر علایم بیماری های قلبی به شمار می رود که طی آن کودک نمی تواند همپای همسالان خود در بازی ها شرکت کند. این فوق تخصص قلب کودکان اضافه کرد: کودکان بزرگ تر می توانند علایم بیماری قلبی خود را به وضوح بیان کنند که از آن جمله می توان به تپش و آریتمی قلب ( غیرطبیعی بودن ریتم قلب) و درد قفسه ...

ایرنا: دکتر ˈمحمد دلیلی در حاشیه این همایش با بیان اینکه اغلب بیماری های قلبی کودکان بدون نشانه است، افزود: اینگونه بیماری ها فقط در برخی کودکان دارای علامت است.

وی ادامه داد: خستگی حین فعالیت و بازی کردن از دیگر علایم بیماری های قلبی به شمار می رود که طی آن کودک نمی تواند همپای همسالان خود در بازی ها شرکت کند.

این فوق تخصص قلب کودکان اضافه کرد: کودکان بزرگ تر می توانند علایم بیماری قلبی خود را به وضوح بیان کنند که از آن جمله می توان به تپش و آریتمی قلب ( غیرطبیعی بودن ریتم قلب) و درد قفسه سینه اشاره کرد.

دلیلی یادآور شد: بیماری های ساختمانی قلب که طی آن دیواره و دریچه های قلب به درستی تشکیل نمی شوند ، شایع ترین بیماری های قلبی کودکان به شمار می روند و پس از آن اختلالات سیستم الکتریکی قلب قرار دارد.

وی گفت: شیوع بیماری های قلبی مادرزادی کودکان هشت در هر یک هزار تولد زنده است. اما بیماری مادرزادی به معنای آن نیست که بیماری از مادر به کودک منتقل شده باشد بلکه به هر بیماری که از بدو تولد با فرد همراه باشد، بیماری مادرزادی اطلاق می شود؛ بیماری قلبی ممکن است ناشی از وجود بیماری یا ژن در پدر باشد.

دبیر چهارمین همایش قلب کودکان ایران اضافه کرد: برای درمان بیماری های قلبی کودکان از روش های درمانی دارویی، اینترونشنال (تهاجمی) و جراحی استفاده می شود.

دلیلی خاطرنشان کرد : علت بروز اغلب بیماری های قلبی کودکان ناشناخته است اما بخشی از آنها ناشی از اختلالات ژنتیکی و مجموعه کمی از آن نیز ناشی از بیماری والدین یا مصرف دارو هنگام بارداری است.

وی یادآور شد : همه بیماری های قلبی کودکان از هفته هفدهم تولد با اکوکاردیوگرافی (نوعی تصویربرداری قلبی با ��ستفاده از امواج صوتی) ، قابل تشخیص است.

چهارمین همایش قلب کودکان ایران که از امروز -28 فروردین- کار خود را در بیمارستان شهید رجایی آغاز کرده تا سی ام فروردین ماه جاری ادامه دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود ��ا ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه