روزنامه کیهان: مکیدن انگشت توسط کودک معمولا وسیله‌ای برای تسکین هیجانات است. انگشت مکیدن، ناخن جویدن، جویدن سرمداد و خودکار یکی از رایج‌ترین اختلالات رفتاری دربین کودکان است. مکیدن انگشت توسط کودک معمولاً وسیله ای برای تسکین هیجانات است و به عنوان نشانه ای از احساس ناامنی، کمبود مهر و محبت باشد و ممکن است این عادت نامطلوب ادامه پیدا کند. اگر مکیدن انگشت شست به صورت جدی برای مدت طولانی ادامه پیدا کند ممکن است، مانع رشد طبیعی دندان کودک شود و موجب تغییر شکل طبیعی دندان ها شود. مالیدن ماده تل ...

روزنامه کیهان: مکیدن انگشت توسط کودک معمولا وسیله‌ای برای تسکین هیجانات است. انگشت مکیدن، ناخن جویدن، جویدن سرمداد و خودکار یکی از رایج‌ترین اختلالات رفتاری دربین کودکان است.
 
 
کودکم دائماً انگشت می‌مکد، چه کنم؟ - تصویر 1
 
مکیدن انگشت توسط کودک معمولاً وسیله ای برای تسکین هیجانات است و به عنوان نشانه ای از احساس ناامنی، کمبود مهر و محبت باشد و ممکن است این عادت نامطلوب ادامه پیدا کند.
 
اگر مکیدن انگشت شست به صورت جدی برای مدت طولانی ادامه پیدا کند ممکن است، مانع رشد طبیعی دندان کودک شود و موجب تغییر شکل طبیعی دندان ها شود.
 
مالیدن ماده تلخ یا تند روی شست های کودک و پیچیدن تکه ای پارچه دورانگشتان کودک نمی تواند، روش مطلوب و مؤثری باشد.
 
به طور کلی به تدریج تمایل کودک به مکیدن انگشت کمتر می شود و زمانی که کودک به سن ۵ سالگی می رسد، این عادت بسیار کم اتفاق می افتد یا این که به کلی از بین می رود به خصوص در بین کسانی که از سینه مادر تغذیه شده اند.
 
از هرگونه تهدید ،تنبیه، سرزنش و تحقیر کودک باید خودداری کرد زیرا سودمند نخواهد بود. پارچه بستن به انگشت، استفاده از مواد رنگی، شیمیایی و ادویه برای ترک این عادت نیز چندان مطلوب نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه