۸ نکته برای مسافرت هوایی با شیرخوار

۸ نکته برای مسافرت هوایی با شیرخوار

تبیان: اگر مادر متوجه شود که در طول سفر -سفر طولانی- کیفیت و کمیت شیر او تغییر کرده است، و یا کودک همانند قبل از سفر، از شیر مادر خود تغذیه نمی کند، حتی المقدور سفرهای بعدی را که ضروری نیستند به تعویق بیندازد تا کودک بتواند از شیر مادر به طور کامل بهرمند شود.

 

۸ نکته برای مسافرت هوایی با شیرخوار - تصویر 1

 

مسافرت هوایی با نوزادان

 

از نظر زنانی که به تازگی مادر شده اند، مسافرت هوایی بهترین گزینه برای مسافرت می باشد، زیرا مسافرت زمینی به دلیل طولانی بودن مسیر، ممکن است برای مادر و کودک خسته کننده باشد.

 

اما همین مسافرت هوایی هم برای مادر و شیرخوار محدودیت هایی دارد که اگر یکسری آنها را در نظر نگیرند با مشکلاتی مواجه می شوند.

 

امید است با در نظر گرفتن این نکات، سفری خوش را در کنار کودکان خود داشته باشید.

 

۱- معمولا اشعه ای که برای نمایش اجناس موجود در چمدان در فرودگاه استفاده می شود، هیچ تاثیری بر روی شیردهی مادر و کیفیت شیر او نمی گذارد.

همچنین دستگاه پمپ کردن شیر مادر -دستگاهی که مادران برای خروج شیر از سینه ها استفاده می کنند و شیر را داخل شیشه شیر ریخته و به کودک خود می دهند- نیز به عنوان اقلام شخصی در فرودگاه محسوب می شود و می توان آن را مانند کیف دستی به داخل هواپیما برد.

 

۲- همانطور که می دانید تغذیه با شیر مادر آنقدر مهم است که پزشکان حتی در طول سفرهای هوایی نیز مادران را به تغذیه کودک خود با شیر مادر تشویق می کنند. پزشکان توصیه می کنند که اگر مادران ارزش تغذیه ای شیرمادر را بدانند، هیچگاه و تحت هیچ شرایطی، کودک خود را از آن محروم نمی کنند.

شیر مادر -نه شیرهای دیگر- نوزاد از میکروب های بیماری زا محفوظ و مصون می دارد. همچنین در صورتی که کودک در طول سفر از شیر مادر تغذیه کند، از آلودگی های ظروف و شیشه های پلاستیکی در امان است.

 

۳- در صورتی که کودک شما در طول سفر از شیر مادر تغذیه کند، به هیچ وجه به مایعات دیگر نظیر آب و نوشیدنی های دیگر احتیاج پیدا نمی کند.
تغذیه با شیر مادر، کودک را از ابتلا به اسهالی که ممکن است در طول سفر رخ می دهد، مصون می دارد.

 

۴- همانطور که می دانید هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما، به دلیل تغییرات شدید فشار هوا به بزرگسالان توصیه می شود که آدامس بجوید و یا آب نبات بمکید تا دچار پارگی پرده گوش نشوید. اگر هنگام سفر با هواپیما، به کودک خود شیر دهید، همان تاثیر جویدن آدامس را بر روی گوش کودک خواهد داشت. البته مکیدن پستانک هم این تاثیر را دارد.

 

۵- سفر به دلیل تغییراتی که در روند زندگی روزمره ایجاد می کند، ممکن است برای نوزاد ناخوشایند باشد. اما اگر با شیر مادر تغذیه شود و تماس پوستی کودک با مادر حفظ شود، آرامش فوق العاده ای به کودک می دهد که بر تمام استرس های سفر غلبه می کند.

 

۶- تغذیه با شیر مادر، کودک را از ابتلا به اسهالی که ممکن است در طول سفر رخ می دهد، مصون می دارد.

 

۷- اگر مادر متوجه شود که در طول سفر -سفر طولانی- کیفیت و کمیت شیر او تغییر کرده است، و یا کودک مانند قبل از سفر، از شیر مادر خود تغذیه نمی کند، حتی المقدور سفرهای بعدی را که ضروری نیستند به تعویق بیندازد تا کودک بتواند از شیر مادر به طور کامل بهرمند شود.

 

۸- مادران شیرده که قصد سفر هوایی دارند، باید قبل از سفر واکسینه شوند تا نسبت به برخی بیماری ها ایمن شوند. اما برخی واکسن ها میکروب های زنده ی ضعیف شده هستند و ممکن است برایشان مشکل ساز شود. در این خصوص حتما باید با پزشک مشورت کنید و از مزایا و معایب واکسن بر روی شیر خود و سلامت کودک سوال نمایید.

مسافرت
نوزاد
سفر
هوایی
هواپیما
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه