5 توصیه به خانم‌هایی که بچه می‌خواهند

5 توصیه به خانم‌هایی که بچه می‌خواهند

پرشین فروم:آیا بچه می خواهید؟ آیا حس می کنید که برای باردار شدن آماده اید؟ ما در اینجا ۴ توصیه برای شما داریم که پیش از بارداری، بدون معطلی باید انجام شان دهید.

 

۱) قبل از بارداری از یک مکمل اسید فولیک استفاده کنید:

 

کمبود اسید فولیک در بین زنان رایج است. این در حالیست که این ویتامین ( فولات، ویتامین B9) نقش بسیار مهمی در جریان یک بارداری خوب و سالم بازی می کند. در واقع، کمبود این ویتامین در زمان بارداری، خصوصاً در ابتدای آن، خطر تأخیر در رشد یا نقص خلقتی شدید (spina bifida) را افزایش می دهد.

 

یافته های جدید، همچنین توصیه می کنند که مصرف مکمل اسید فولیک یک سال قبل از بارداری آغاز شود. مصرف اسید فولیک احتمال زایمان پیش از موقع (۲۰ تا ۲۸ هفتگی) را تا ۷۰ درصد کاهش می دهد.

 

به نظر می رسد که این دلایل کافیست تا زنانی را که می خواهند بچه دار شوند، وادار کند که از مکمل های غذایی کمک بگیرند تا بتوانند حاملگی خوب و سالمی را پشت سر بگذارند.

 

 

۲) واکسن آنفولانزا بزنید

 

ابتلا به ویروس آنفولانزا در ابتدای بارداری یکی از مهم ترین عواملی است که باعث افزایش خطر سقط جنین می شود. بنابراین به زنانی که تصمیم دارند باردار شوند، توصیه می شود که برای مصونیت در مقابل این ویروس، واکسن بزنند.

 

اکر امکان واکسیناسیون برای مادر وجود ندارد، اطرافیانش از جمله همسر و دیگر فرزندان باید واکسن بزنند.

 

ضمناً، اطرافیان باید در مقابل سیاه سرفه هم واکسینه بشوند.

 

 

۳) استعمال دخانیات را متوقف کنید

 

استعمال دخانیات در طی دوران بارداری آثار ناگواری بر روی جنین دارد. به علاوه، دخانیات به شدت به قدرت باروری زن و مرد لطمه می زند.

 

استعمال دخانیات ۱۵ تا ۴۰ درصد قدرت باروری زنان را کاهش می دهد، و می تواند بارداری را ۶ تا ۱۲ ماه به تأخیر بیندازد، ضمناً احتمال موفقیت بارور سازی در آزمایشگاه را نیز کم می کند. مصرف دخانیات در میان مردان هم حداقل، سرزندگی و شکل اسپرماتوزوئیدها را از بین می برد. در هر دو مورد، خطر سقط جنین افزایش می یابد.

 

بنابرین به پدر و مادرهای آینده توصیه می شود که استعمال دخانیات را متوقف کنند و قبل از تصمیم به بچه دار شدن در معرض دود هم قرار نگیرند.

 

 

۴) برنامۀ غذایی تان را پرکنید از امگا۳

 

شما در تمام طول دوران بارداری به امگا۳ نیاز دارید. امگا ۳ برای رشد مغز کودک ضروری است. امگا ۳ خطر زایمان های زودتر از موقع و نوزادان کم وزن را کاهش می دهد. ضمناً امگا۳ برای تولید شیر مادر و جلوگیری از ابتلای به یرقان نوزادی ضروری است.

 

به خاطر آثار مثبت و فراوان امگا۳ به شدت توصیه می شود که قبل از بارداری مصرف شود.در صورت عدم تمایل و اشتها به ماهی، به زنانی که می خواهند بچه دار شوند، پیشنهاد می شود که از مکمل های غذایی استفاده کنند.

اسیدفولیک
برنامه
غذایی
زایمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه